Apartament nad morzem jako drugi dom. Czy to dobry pomysł?

Dawny model życia, w którym rodzina była przywiązana do jednego miejsca, nie jest już tak często stosowany. Mamy więcej możliwości na to, by elastycznie dysponować swoim czasem – pozwala nam na to np. praca zdalna. To z kolei sprawia, że okresy przebywania poza domem mogą być dłuższe niż tylko dwutygodniowy, wakacyjny urlop. Jeśli Twoja sytuacja życiowa także na to pozwala, to warto zastanowić się, jak wykorzystać tę możliwość. W końcu, po co spędzać czas ciągle w tym samym otoczeniu, jeśli można podarować sobie namiastkę wakacji przez cały rok?

Jak wybrać lokalizację do życia nad morzem?

Dla wielu osób spędzanie czasu nad Bałtykiem kojarzy się z relaksem i budzi bardzo pozytywne skojarzenia. Niczym najlepszy suplement lub zabieg w SPA potrafi dodać energii i poprawić samopoczucie. Mieszkanie z widokiem na morze brzmi jak spełnienie marzeń. Co zatem stoi na przeszkodzie, aby je zrealizować?

Jeśli należysz do osób, które cały rok czekają, aby wybrać się do ulubionej nadmorskiej miejscowości lub przyjeżdżają do niej przy każdej możliwej okazji, to zakup własnej nieruchomości może być doskonałą inwestycją. Takie mieszkanie możesz wynajmować lub korzystać z niego prywatnie. 

W realizacji Twoich planów pomocne będzie wybranie dobrej lokalizacji. To od niej w dużej mierze zależy, czy w pełni skorzystasz z uroków przebywania tuż obok piaszczystych plaż. Idealnym połączeniem dostępu do atrakcji kurortów z przebywaniem w sielskiej okolicy jest wybranie obrzeży miasta lub terenów w ich pobliżu. Wtedy możesz bez problemu różnorodnie spędzać czas – zaszyć się w prywatnej przestrzeni lub dla odmiany skorzystać z rozmaitych atrakcji. 

Dokładnie takim miejscem jest kompleks Rogowo Pearl. Położony na mierzei rozciągającej się między Bałtykiem a jeziorem Resko, tworzy prywatną enklawę. Jednocześnie jest stąd blisko do Kołobrzegu. Są to zatem idealne apartamenty nad morzem dla rodzin z dziećmi. Świetnie będą się tu czuć zarówno osoby zatrzymujące się na weekend, jak i ci, którzy postanowią stworzyć tu swój drugi dom.

Prywatne osiedle czy dom? Które rozwiązanie będzie lepsze?

Czasami decyzja o tym, aby zamieszkać nad morzem, wiąże się z koniecznością dokonania szeregu ważnych wyborów. Należy zdecydować nie tylko o tym, gdzie kupić nieruchomość, ale też zastanowić się nad tym, jaki będzie jej charakter. Tutaj także masz kilka opcji do wyboru. 

Czasami kuszącą perspektywą wydaje się kupno lub wybudowanie własnego domu. Daje on dużo swobody i możliwości zagospodarowania terenu wokół. Możesz jednak mieć problem z kupnem atrakcyjnej działki, ponieważ w pobliżu linii brzegowej jest coraz mniej dostępnej ziemi. Z kolei gotowe domy potrafią osiągać niebotyczne wręcz ceny. Trzeba też brać pod uwagę to, że taka nieruchomość wymaga większego zaangażowania ze strony właścicieli. Dochodzą takie kwestie jak zabezpieczenie podczas nieobecności czy wykonywanie napraw i remontów.

Alternatywą dla domu może być mieszkanie kupione w apartamentowcu. Tego typu nieruchomości poza samym lokalem oferują też mieszkańcom udogodnienia dostępne publicznie. Może to być siłownia, basen lub plac zabaw dla dzieci. Nie trzeba też martwić się o to, czy apartament będzie bezpieczny podczas okresów, gdy nikogo w nim nie ma. Na strzeżonych osiedla zawsze jest ktoś, kto opiekuje się obiektem. 

Czy zatem apartament nad morzem to opłacalna inwestycja? Zdecydowanie tak! Cena takich nieruchomości stale rośnie. Wpływa na to atrakcyjność lokalizacji i duże zainteresowanie zakupem mieszkań. Jest to zatem dobra forma ulokowania kapitału zarówno dla osób, które chcą taką nieruchomość wynajmować, jak i tych, którzy planują stworzyć w niej swój drugi dom.

Na co warto zwrócić uwagę, decydując się na zakup sezonowego mieszkania?

Apartament w nadmorskiej miejscowości to olbrzymia wygoda. Możesz wybrać się na urlop lub zatrzymać w nim przez dłuższy czas bez konieczności rezerwowania noclegu. Masz też możliwość urządzenia wnętrz według własnych preferencji i wyposażenia ich tak, aby dostępna przestrzeń pozwalała na komfortowe spędzanie czasu. 

Zastanów się jednak, czy zdecydować się na samodzielne wykończenie apartamentu, czy też zakup nieruchomości w standardzie „pod klucz”. Każda z tych opcji ma swoich zwolenników. Wszystko zależy od tego, jaki budżet możesz przeznaczyć na mieszkanie nad morzem oraz to, w jakim stopniu chcesz zaangażować się w kwestię remontu. 

Planując sezonowe mieszkanie w apartamencie, warto – niezależnie od tego, kto będzie wykańczał pomieszczenia – wziąć pod uwagę, jakie udogodnienia są w nim dostępne. Dla jednych priorytetem będzie w pełni wyposażona kuchnia, dla innych ważniejsze będzie wygospodarowanie miejsca do pracy. Dobre zaplanowanie takich kwestii sprawi, że przebywanie w drugim domu stanie się jeszcze przyjemniejsze. 

Kupno mieszkania nad morzem z przeznaczeniem do czasowego zamieszkania w nim staje się coraz popularniejsze. To doskonała opcja dla rodzin z małymi dziećmi, osób pracujących zdalnie lub seniorów. Świadomie wybrany apartament ma szansę stać się prywatnym miejscem, do którego będziesz wracać z przyjemnością.

side-logo-1

Hendon

At vero eos et accusam et iusto odio

At vero eos et accusamus et iusto odio digniss iducimus blan ditiis