Co jest najważniejsze przy wyborze nieruchomości nad morzem? Standard wykończenia, zagospodarowanie terenu czy lokalizacja?

Apartament kupowany w nadmorskich miejscowościach to przede wszystkim inwestycja. Ma ona przynieść właścicielowi maksymalny zysk. Niektórzy lokują w ten sposób swoje pieniądze z myślą o zabezpieczeniu na przyszłość. Inni chcą zwiększyć dochody i decydują się na wynajem krótkoterminowy.

 

Zainteresowanie tego typu lokowaniem kapitału powoduje, że oferta deweloperów stale się poszerza. Jak zatem podjąć właściwą decyzję i wybrać najlepszą nieruchomość?

Jakie są najważniejsze kryteria przy zakupie nieruchomości inwestycyjnych?

Nawet jeśli początkowo nie planujesz udostępniać swojego apartamentu gościom, to warto brać pod uwagę, że z czasem może pojawić się taka potrzeba. Z tego powodu atrakcyjna lokalizacja to pierwsze i najważniejsze kryterium wyboru. Dlatego też warto myśleć perspektywicznie. 

 

Najlepsze miejsca to z pewnością znane, nadmorskie kurorty. Jednak ich mankamentem jest to, że w sezonie bywają mocno zatłoczone. Dlatego lepszym pomysłem będzie wybranie kompleksu lub budynku na obrzeżach miast. Zatem gdzie kupić mieszkanie nad morzem?

 

Możesz zdecydować się na niewielką miejscowość, ale położoną blisko dużego kurortu. Przykładem takiej inwestycji jest kompleks Rogowo Pearl. Rogowo to kameralne, nadmorskie miasteczko, oddalone od Kołobrzegu zaledwie o kilkanaście minut jazdy samochodem.

 

Podobne znaczenie jak lokalizacja ma także standard wykończenia budynku. Tutaj również warto myśleć zarówno o teraźniejszości, jak i brać pod uwagę przyszłość. Sprzedaż mieszkań nad morzem to specyficzna część sektora nieruchomości. Czasami chęć maksymalizacji zysków powoduje, że inwestorzy oszczędzają na materiałach lub decydują się na rezygnację z pewnych rozwiązań.

 

Jak się przed tym ustrzec? Najlepszy sposób to sprawdzenie, jak po kilku latach wyglądają budynki stawiane przez daną firmę. Wszelkie błędy konstrukcyjne dosyć szybko dają o sobie znać. Nawet jeśli nie jesteś profesjonalistą, który zna się na budownictwie, będziesz w stanie ocenić, czy nieruchomość nadal dobrze się prezentuje.

Na rynku wtórnym czy od dewelopera?

Pojęcie „mieszkanie nad morzem” staje się hasłem, które nie jest jednoznaczne. W ogłoszeniach sprzedaży można znaleźć zarówno tzw. bloki z wielkiej płyty, jak i nowoczesne aparthotele. Dlatego dobrym pomysłem będzie ustalenie budżetu, który chcesz przeznaczyć na ten cel, oraz standardu, jakiego poszukujesz. 

 

Oczywiście możesz kupić tanie mieszkanie w nadmorskiej aglomeracji lub w miejscowości oddalonej od linii brzegowej. Czy będzie to jednak dobra inwestycja? Z pewnością ulokujesz w ten sposób kapitał, ale taka nieruchomość nie będzie atrakcyjna z punktu widzenia wynajmu krótkoterminowego. 

 

Powinieneś również liczyć się z tym, że cena za metr mieszkania w typowym bloku nie będzie rosła tak szybko, jak w przypadku apartamentu nad morzem. Opłacalność takiej inwestycji jest zatem dużo niższa niż w przypadku nieruchomości powstających z myślą o ich różnorodnym przeznaczeniu. 

 

Czy trzeba zatem z góry skreślić rynek wtórny i decydować się na tylko na nieruchomości w stanie deweloperskim? Oczywiście, że nie. Weź jednak pod uwagę plusy i minusy każdego z tych rozwiązań.

 

Nowy apartament może zostać urządzony dokładnie tak, jak tego oczekujesz. W przypadku nieruchomości sprzedawanych przez Burco dajemy naszym klientom sporą elastyczność w zakresie dopasowania wnętrz do indywidualnych wymagań.

 

Z kolei gotowe mieszkanie oznacza, że nie tracisz czasu na remont. Jeśli jednak nie chcesz ponosić dodatkowych kosztów związanych z dostosowaniem wnętrz, zaakceptuj stan, w jakim kupisz daną nieruchomość.

Udogodnienia, które sprawiają, że można więcej zarobić na inwestycji

Opłacalność zakupu apartamentu nad morzem zależy też od tego, jak będzie zagospodarowany teren wokół nieruchomości. Udogodnienia typu basen, siłownia czy plac zabaw dla dzieci sprawiają, że nie tylko atrakcyjnie spędzisz tam czas, ale również przyciągniesz turystów.

 

Dlatego, szukając dobrych sposobów na inwestycję, zwróć uwagę nie tylko na lokalizację i standard wykończenia apartamentu, ale również na przynależącą do niego infrastrukturę. 

 

Jeżeli chcesz kupić nieruchomość nad Bałtykiem, dobrze przygotuj się do przeprowadzenia transakcji. Od tego, co ostatecznie wybierzesz, zależy w dużym stopniu to, ile w przyszłości zarobisz. Dlatego zachowaj ostrożność w przypadku wszelkich budzących wątpliwość okazji. 

 

Jeśli szukasz kogoś, kto pomoże Ci w bezpiecznym zakupie nieruchomości, pamiętaj, że specjaliści z Burco Development chętnie wspierają klientów w całym procesie zakupu oraz doradzają, jak zarządzać nieruchomością. Warto zatem skorzystać z ich doświadczenia.

side-logo-1

Hendon

At vero eos et accusam et iusto odio

At vero eos et accusamus et iusto odio digniss iducimus blan ditiis