Jak się mieszka nad morzem? Czy warto mieszkać nad Bałtykiem?
Życie nad morzem to marzenie wielu z nas. Widok na falujące wody, kojący szum fal i dostęp do plaży w zasięgu ręki – to tylko niektóre z atrakcji, które przyciągają nas ku wybrzeżu. Jednak podobnie jak każda decyzja dotycząca nieruchomości, wybór mieszkania nad morzem wymaga dokładnej analizy. Czy naprawdę warto inwestować w ten rodzaj nieruchomości? Jakie są zalety i potencjalne pułapki życia na wybrzeżu?
Czy Gdynia, Sopot i Gdańsk to dobre miejsce na rozpoczęcie nadmorskiego życia?
W 2022 roku Gdynię odwiedziło około 1 mln turystów. W Gdańsku, z kolei przewinęło się 3,7 mln turystów.
Gdynia, Sopot i Gdańsk latem wypełniają się ludźmi. Widać ich wszędzie. Czy to utrudnia życie mieszkańcom? Ciężko jednoznacznie stwierdzić, na pewno widać różnicę, kiedy kończy się sezon letni, a w mieście panuje mniejszy zgiełk.
W Trójmieście są dni kiedy odwiedzających jest naprawdę sporo ze względu na szeroką ofertę wydarzeń kulturalnych
- Gdynia AeroBaltic,
- Verva Street Racing,
- Open’er Festival,
- Konkurs Lotów Red Bull,
- Festiwal Polskich Filmów Fabularnych.
To aż 5 dużych wydarzeń, które trwają 2 – 3 dni. Z pewnością zapewnia to dużą dawkę rozrywki mieszkańcom i sprawia, że nie jest nudno.
Na trójmiejskich plażach jest z pewnością gwarniej i tłoczniej zwłaszcza w weekendy, ale żyjąc w Gdyni cały rok, nie trzeba w niedzielne popołudnie jechać autem na promenadę albo spacerować po molu w Sopocie.
Są miejsca, które w sezonie raczej warto omijać, co z kolei powoduje, że nie jesteśmy w stanie cieszyć się w pełni życiem w trójmieście. Warto wyłączyć wtedy spacery po głównej ulicy i molo w Sopocie, czy starówce w Gdańsku.
Osoby, które cenią sobie ciszę i spokój, ale chciałyby korzystać z uroków polskiego morza – powinny przemyśleć zakup mieszkania w mniejszej miejscowości. Apartamenty Ustronie Morskie znajdują się nad samym morzem, stanowią idealne miejsce do życia, ale nie wykluczają weekendowych podróży do Trójmiasta. Takie rozwiązanie wydaje się być idealnym kompromisem między sielanką a chaotycznym życiem w wielkim mieście.
Czy mniej się choruje nad morzem?
Czy mniej się choruje nad morzem? To pytanie, które często pojawia się w kontekście wyboru miejsca zamieszkania. Wydaje się, że nadmorski klimat z jego morskimi wiatrami i wilgotnością powietrza, może być korzystny dla zdrowia. Życie nad Bałtykiem może przynosić pewne korzyści zdrowotne. Codzienna dawka jodu, czystsze powietrze pozbawione smogu to czynniki, które zdecydowanie robią różnicę, a nasz organizm na tym korzysta.
Czy mieszkanie nad morzem może się znudzić?
Oczywiście odpowiedź jest jedna – to zależy. Życie nad morzem może być inspirujące i piękne, jednak jeśli nie jesteśmy przygotowani na pewne wyzwania związane z charakterystyką geograficzną miejsca – przeprowadzka może nie wyjść nam na dobre. Do najważniejszych czynników, które przemawiają za tym, że życie blisko morza jest ciekawe i różnorodne należą:
- Sezonowość: lato sprowadza nad polskie morze rzesze turystów. Miasta – szczególnie te mniejsze nabierają wtedy barw i stają się tętniącymi życiem wioskami, żeby na zimę opanowała je cisza i spokój, który sprzyja melancholijnym wieczorom z najbliższymi. To wszystko w otoczeniu niesamowitej natury.
- Brak monotonii: jeśli apartament na wybrzeżu w Ustroniu Morskim znasz wzdłuż i wszerz – wystarczy kilka kilometrów, aby znaleźć się w zupełnie innym miejscu, które czeka na to, aby je odkryć. Życie w małej wsi zawsze daje niesamowitą ekscytację, kiedy wybierzesz się w podróż do Trójmiasta.
- Dodatkowe atrakcje w apartamencie: Sunset apartments oferują mieszkańcom więcej niż zwykły azyl. Bliskość morza, czyste powietrze, niezapomniane widoki – można to znaleźć w wielu nadmorskich miejscowościach. Wprowadzając się do mieszkań Sunset, zyskujesz dostęp do basenu, odkrytego tarasu na dachu budynku, siłowni i innych miejsc usługowych, co sprawia, że są to najbardziej atrakcyjne apartamenty na polskim wybrzeżu.