Kupno mieszkania w nadmorskim apartamentowcu. Czy taką nieruchomość można później łatwo wynająć?

Dla wielu osób decyzja o kupnie apartamentu nad morzem jest sposobem na ulokowanie kapitału. Gdy właściciel planuje korzystać z mieszkania tylko okazjonalnie, naturalnym krokiem wydaje się wynajmowanie nieruchomości. Jest to dobry sposób na to, aby inwestycja przyniosła jeszcze większy zysk. Jednocześnie mogą się pojawić wątpliwości, czy taki krok rzeczywiście jest słuszną decyzją. Dlatego zaprezentujemy, jak to wygląda w praktyce, odwołując się do doświadczeń naszych klientów.

Jeden lokal wśród setek innych. Czy to ma sens?

Od kilku lat nie słabnie zainteresowanie apartamentami na wynajem. Taka sytuacja sprawia, że w nadmorskich miejscowościach deweloperzy chętnie stawiają kolejne budynki. Klienci, kupujący znajdujące się w nich mieszkania inwestycyjne, liczą na to, że później z łatwością je wynajmą. Jednak czy rzeczywiście zainteresowanie takimi ofertami jest na tyle duże, aby zapewnić oczekiwany zysk?

Przede wszystkim wynajem apartamentów nad morzem nie jest już tylko i wyłącznie sezonowy. Oczywiście w miesiącach wakacyjnych można liczyć na największe zainteresowanie. Jednak nie brakuje chętnych na tego typu odpoczynek także w innych porach roku.

Najbardziej popularne poza sezonem są weekendowe lub tygodniowe pobyty, ale część osób decyduje się na to, aby spędzić nad morzem nieco więcej czasu. Umożliwia im to elastyczna praca lub sytuacja życiowa, która daje możliwość, aby jakiś czas przebywać poza miejscem zamieszkania.

Mimo sporej konkurencji i dużej liczby tego typu ofert nadal wygrywają te, które wyróżniają się dodatkowymi atutami. Kwestie takie jak lokalizacja, dostępność różnych udogodnień na miejscu czy komfortowe wyposażenie samego mieszkania są niezmiennie wysoko cenione. To sprawia, że ceny najatrakcyjniejszych apartamentów nad morzem wynajmowanych krótkoterminowo ciągle pozostają wysokie. Właścicielowi pozwala to na uzyskanie satysfakcjonującego zysku.

Klienci, którzy zdecydowali się na zakup nieruchomości w jednym z apartamentowców oferowanych przez Burco Development, podkreślają, że ich mieszkania są chętnie wynajmowane przez cały rok. Ma na to wpływ przede wszystkim wyjątkowa lokalizacja kompleksów.

To idealne miejsca dla tych, którzy chcą wypocząć i jednocześnie mieć blisko do tętniących życiem kurortów. Plusem jest też dostępna na terenie infrastruktura. Zaplecze do aktywności sportowej, place zabaw dla dzieci czy wreszcie położone w pobliżu restauracje sprawiają, że goście chętnie się tu zatrzymują.

Na co zwrócić uwagę, urządzając apartament na wynajem?

Żeby zapewnić sobie stałe zainteresowanie położonym nad morzem mieszkaniem, warto też pomyśleć o tym, jak je wykończyć i wyposażyć. Apartamenty na wynajem z założenia mają być sezonowym lokum, które pozwala zarówno na krótszy, jak i dłuższy pobyt.

Poza podstawowymi sprzętami takimi jak wygodne łóżko, czy pojemne szafy warto zadbać też o detale. To one pozwalają, na to, aby wyróżnić się na tle innych, często podobnych do siebie ofert. Z myślą o osobach, które zatrzymają się na dłużej, dobrze jest wyposażyć apartament w takie sprzęty jak pralka i zmywarka.

Część klientów zwraca uwagę nie tylko na to, w jaki sposób zostały urządzone wnętrza, ale też na jakość materiałów wykończeniowych. Wynajem apartamentów nad morzem jest często alternatywą dla pobytu w hotelu. Dlatego też, decydując się na zakup nieruchomości inwestycyjnej, warto brać pod uwagę, że ważne jest także to, jak prezentują się sam budynek oraz części wspólne, współdzielone przez jego mieszkańców.

W przypadku nieruchomości budowanych przez Burco bardzo dbamy o wysoki standard wykończenia. Zależy nam na tym, aby nasi klienci byli tak samo zadowoleni z podjętej decyzji w dniu podpisania umowy, jak i za kilkadziesiąt lat. Dbałość o szczegóły sprawia, że inwestycja pozwala na długoterminowe czerpanie zysków.

Jak szukać najemców?

Jednym z pytań, które zadają osoby kupujące apartamenty na wynajem, jest także to, jak zarządzać taką nieruchomością. Doglądanie mieszkania na odległość bywa kłopotliwe. Najlepszym sposobem na to, aby maksymalnie zwiększyć zysk z wynajmu, jest zlecenie takiej usługi profesjonalnej firmie.

Znajomość lokalnego rynku i ofert konkurencji jest niezbędna do tego, aby skonstruować ofertę, która przyciągnie klientów. Do tego, w przypadku naszych apartamentów goście zawsze mogą liczyć na pomoc osób zarządzających obiektem. To bardzo komfortowe rozwiązanie, które sprawia, że pobyt w wynajmowanym mieszkaniu jest równie wygodny, jak w hotelu.

Inwestycja w nieruchomość nad morzem może przynieść właścicielowi podwójny zysk. Jeden wiąże się ze stałym wzrostem cen apartamentów położonych w najciekawszych lokalizacjach. Drugi to przychód z najmu. Nie ma tutaj znaczenia, czy będzie to samodzielny domek, czy też mieszkanie. Na sukces przedsięwzięcia ma wpływ wiele innych czynników.

Decydując się na zakup nieruchomości z myślą o udostępnianiu jej turystom, dobrze jest przyjrzeć się jej pod kątem atutów ważnych dla komfortowego wypoczynku. Spokojne otoczenie, bliskość plaży, dostępność miejsc parkingowych oraz bogate wyposażenie mieszkań to czynniki, które decydują o tym, jaki duże będzie zainteresowanie ofertą.

side-logo-1

Hendon

At vero eos et accusam et iusto odio

At vero eos et accusamus et iusto odio digniss iducimus blan ditiis